Okresné kolo v atletike

Dňa 24.05.2019 sa uskutočnilo okresné kolo v atletike žiactva ZŠ. Dievčenské a chlapčenské družstvá nenastúpili v kompletnej zostave, no dievčatám sa však výrazne darilo.

Prvenstvo si vybojovali V. Tóthová v behu na 60 m, V. Chvustová v behu na 300 m, S. Smoradová v behu na 800 m, E. Truhanová v skoku do diaľky, S. Brutovská získala dve zlaté medaily v hode kriketovou loptičkou i vrhu guľou.

Dievčatá atletický deň zakončili víťazstvom v štafete na 4 x 60m, čím si bodovo zabezpečili postup na krajské kolo, ktoré sa uskutočnilo 04.06.2019 v Michalovciach.

Chlapčenskému družstvu to tentokrát nevyšlo, konečné 3.miesto v poradí družstiev bol zapríčinený nekompletnou zostavou družstva.

V dobrom svetle sa však predviedli D. Čislák v behu na 300 m, A. Sokolský v behu na 1000 m a v štafete si chlapci vybojovali bronzovú medailu.

Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.