Domáci silový tréning – tabata

Ahojte, dnes si precvičíme z pohodlia domova Tabatu. Čo vlastne tá Tabata znamená ? Tabata je vysoko intenzívny intervalový tréning, kde cvičíte pritom len zopár minút. Počas tých pár minút môžete zaznamenať fantastické výsledky, ktoré sa odzrkadlia na vašom tele i kondícií. Interval 20:10, čiže 20sec. maximálny výkon a 10sec. pauza, je ideálnym spojením výhod z nízko intenzívneho a vysoko intenzívneho tréningu. Nízko intenzívny tréning podporuje vytrvalosť, zatiaľ čo vysoko intenzívny tréning podporuje rast svalov. Obrovskou výhodou Tabaty je, že ju môžeme vykonávať prakticky kdekoľvek a bez použitia akýchkoľvek strojov či pomôcok. Je veľmi dôležité aby ste počas tých 20 sec. dali telu naozaj tú najvyššiu možnú záťaž. Svoje sily si však musíte vedieť správne rozložiť a poctivo dodržiavať intervaly, aby ste tých 8 kôl po 20 sec. zvládli. Na cvičenie budete potrebovať jednu stoličku a fľašu s vodou. Pred cvičením sa poriadne rozcvičte, pretože je to super tréning a po cvičení si nezabúdajte dať aj poriadny strečing. Tak poďme spolu rovno nato.

 

Prvé kolo:

Celé telo- panáčik

 

Druhé kolo:

Prsia, Ramená- kľuky na šírku ramien

 

Tretie kolo:

Brucho- skracovačky

 

Štvrté kolo:

Nohy- výkroky na stoličku raz P nohou a raz Ľ nohou

 

Piate kolo:

Zadok, Stehná- drepy

 

Šieste kolo:

Triceps- kľuky vzad na stoličke

 

Siedme kolo:

Core- plank

 

Ȏsme kolo:

Beh na mieste

 

Dôležité, čo by ste mali o tréningu vedieť je, aby ste preťažili svalové vlákna, tým stimulovali svaly, ktoré sa pripravia na ďalší výkon. So správnymi stravovacími návykmi a správnou regeneráciou to povedie k ich posilneniu a zväčšeniu veľkosti a zároveň aj budete pritom chudnúť. Vždy musíte vedieť, akú partiu svalov cvičíme a musí nás to baviť. Tempo si musíme zvoliť tak, aby to pre nás bolo vždy náročné, čiže to znamená pri cvičení sa “neflákať“.

 

Naspäť na domáci silový tréning