Lyžiarsky výcvik v Drienici

Počas prvého februárového týždňa sa  žiaci VII. ročníka našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Drienica. Výcviku sa zúčastnilo 41 žiakov a 4 pedagogickí zamestnanci – Š. Ivančo, M. Šamudovská, M. Papcun a A. Puškašová.

Cieľom lyžiarskeho výcviku bolo naučiť žiakov základnú techniku zjazdového lyžovania. Cieľ sa nám podarilo splniť – začiatočníci sa naučili lyžovať, jazdiť na vleku a pokročilí lyžiari sa zlepšovali na náročnejších svahoch. Podmienky na lyžovanie boli vyhovujúce, v utorok nás síce prekvapil dážď, ale v iné dni aj posnežilo a občas nás zahrialo i slniečko. Svoje lyžiarske majstrovstvo preukázali účastníci v záverečných pretekoch v slalome na zjazdovke. Žiaci majú veľa pekných zážitkov nielen z lyžovania, ale aj z pestrých aktivít, ktoré sme spoločne organizovali – dvakrát sme navštívili krytú plaváreň v Drienici, večer sme si premietali filmovú dokumentáciu o lyžovaní,  nechýbal večerný karneval a súťaž v poskytovaní prvej pomoci.

Pre siedmakov sa lyžiarsky výcvik na našej škole skončil, no naši šiestaci sa už teraz môžu tešiť na ten nasledujúci.