Lyžiarsky výcvik žiakov

V dňoch od 07. do 11. 2. 2022 sa žiaci 7. ročníka ZŠ Trebišovská 10 zúčastnili lyžiarskeho výcviku na Jahodnej. Najskôr prebehlo rozdelenie žiakov do skupín podľa schopností a zručností v lyžovaní. Mnohí z nich stáli na lyžiach prvýkrát vo svojom živote. Vydarené počasie a ideálne snehové podmienky nám umožnili pod vedením skúseného inštruktora a pedagógov osvojiť si základy lyžovania. Každý deň robili deti pokroky a ako čas plynul, nechýbala už ani odvaha. V závere výcviku si žiaci overili svoje zručnosti v slalomových pretekoch. A tu sú výsledky:

Kategória Veľký kopec – chlapci: 1. miesto – Šimon Restei, 2. miesto – Patrik Průša, 3. miesto – Kristián Čepiga.

Kategória Veľký kopec – dievčatá: 1. miesto – Jacqueline Dolanská, 2. miesto – Laura Gundziková, dve 3. miesta – Karín Sabolová a Soňa Staneková.

Kategória Malý kopec – chlapci: 1. miesto – Alex Baffi, 2. miesto – Lukáš Lengeň, 3. miesto – Richard Hrabinský.

Kategória Malý kopec –  dievčatá: 1. miesto – Sophia Oláhová, 2. miesto – Hannah Hudačinová, 3. miesto – Mariana Spišáková.

Naozaj musíme všetkých pochváliť za ich snahu a odvahu.

Ani teraz sme sa však nevyhli ťažkostiam či zraneniam, ale v konečnom dôsledku sme si povedali, že táto akcia stála za to. Prežili sme naozaj pekné chvíle v dobrom kolektíve, a preto nás  spomienky na lyžiarsky výcvik budú hriať ešte poriadne dlho.