MDD – popoludnie v tráve

Najkrajší sviatok detí je MDD. Deti sa tešia a chcú si ho vychutnať od rána do večera. Tento deň nám vyšiel. Doobedu s nimi oslavovali učiteľky a popoludnie my, vychovávateľky. Aj sme sa obávali, či budú vládať, ale bola to zbytočná obava. Deti boli nedočkavé, kedy sa už pôjde von. Školské ihrisko sa v okamihu zafarbilo. Farebné deky, stany, pobehujúce deti. Nechali sme ich vybrať, čo ich najviac zaujíma a rozbehli sme to. Vychovávateľka Baška roztancovala decká v rytmoch macareny a ram sam sam pomarančoch. Deti držali s ňou tanečný krok a nedali jej vydýchnuť. Ďalšie decká pozerali zo stanov, posedávali na dekách a chrumkali maškrty, ktoré si doniesli na náš piknik. No a samozrejme, naši športovci. Veď sme na ihrisku, takže futbal, máme hokejky, tak florbal. Decká si vychutnávali príjemné popoludnie a odmietali odísť domov. Rodičia mali teda problém, ako dostať dieťa domov. A o to nám išlo. Aby si deti užili svoj sviatok, čo najlepšie.