Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 8.11.2018 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Žiaci, ktorí súťažili v dvoch kategóriách, skutočne intenzívne pracovali počas dvoch hodín. V písomnej časti nás presvedčili o svojich znalostiach gramatiky, slovnej zásoby a porozumenia textu. Posluchové cvičenie bolo o niečo náročnejšie v kategórii 1B, ale aj to naozaj dobre zvládli.
V druhej časti si súťažiaci spolu precvičili dialógy k zadanej téme a každý z nich si vymyslel príbeh k obrázku. Niektoré dialógy boli pre skúšajúce učiteľky naozaj prekvapivé a niektoré zase zábavné. Príbehy, ktoré súťažiaci vymysleli, boli často citlivé a dojímavé, čo nás presvedčilo o tom , že empatia tejto generácii naozaj nechýba.
Musíme podotknúť, že kategória 1B bola v tomto ročníku súťaže naozaj vyrovnaná, o čom svedčí len pol bodový rozdiel medzi 1. a 2. miestom. A tu sú už spomínaní víťazi a ich umiestnenie v oboch kategóriách.
Kategória 1A
1. miesto: Dávid Nemčík VII.B
2. miesto: Adrián Sokolský VII.B
3. miesto: Ema Mária Petrová VII.A

Kategória 1B
1. miesto: Márk Oros IX.B
2. miesto: Samuel Buchlák VIII.B
3. miesto: Eduard Machovič VIII.B