Školské atletické hry – 2. stupeň

Za horúceho júnového počasia sa v utorok 14.6.2022 uskutočnil II. ročník Školských atletických hier pre žiakov 2. stupňa. Žiaci, rozdelení v kategóriách mladšie/í žiačky/žiaci: 5. – 6.ročník a staršie/í žiačky/žiaci: 7. – 9. ročník, súťažili v disciplínach: beh na 60 m, beh na 300 m, dievčatá beh na 800 m, chlapci beh na 1000 m, skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou. Športový atletický deň sme ukončili finálovými štafetami.

Súťaže sa zúčastnilo vyše 120 detí 2. stupňa. Každý žiak/žiačka, ktorý sa umiestnil na prvých troch miestach, získal medailu a diplom. Medzi žiakmi vládla súťaživosť, bojovnosť a radosť zo športu. Veľmi nás potešil  záujem žiakov o „kráľovnú športu“, za ktorú sa atletika považuje. Dúfame, že sa v budúcom školskom roku zasa stretneme na atletickej dráhe ZŠ Trebišovská a žiaci si budú môcť zašportovať, a tak si zmerať sily v jednotlivých disciplínach.