Aprílové šantenie – 2. deň

Druhá naša výzva mala medzi deťmi ešte väčší úspech. Skúška odvahy pozostávala z najbláznivejšieho a najvtipnejšieho oblečenia. Bolo sa na čo pozerať. Fantázia detí a určite aj rodičov nepoznala hraníc. Po chodbách školy sme mali možnosť stretnúť chalana v klobúku a maminej kožušinovo-oranžovej veste, deti s tričkami, košeľami naopak a so sukňami oblečenými spolu s nohavicami. Mihol sa tu veľký červený sveter, do ktorého by sa zmestili aj štyri deti naraz, tak teraz ho mala na sebe jedna chudá dievčina. Našli sa tu aj deti s klobúkmi, parochňami, smiešnymi okuliarmi, deti s topánkami na jednej nohe, botaskami na druhej, jedna ponožka hore, druhá zrolovaná, a to ešte nebol koniec. No čerešničkou na torte bol štvrták, ktorý z domu prišiel v maminých letných šatách s odhaleným chrbtom a vrkôčikmi.

Záver: „Naše deti žiadnu zábavu nepokazia, ale s radosťou sa zapoja a vychutnajú si každé šantenie. Tentoraz aprílové!“