Deň detí v ŠKD s koníkom

Tento deň /4.6.2021/ bolo cítiť medzi deťmi napätie. Veľmi sa tešili na túto návštevu. Mrkvičky, jabĺčka, suchý chlebík pripravený. Hosťa si treba uctiť. A ešte takého výnimočného. Osláviť MDD prišiel s deťmi koník menom Tunder. Zažili a videli sme na školskom ihrisku všeličo, ale keď sa objavil krásny, veľký, hnedý kôň, aj deti zostali v nemom úžase. A bolo sa na čo dívať! Dostali sme pokyny, ako sa správať pri koníkovi. A ako správni hostitelia, najprv sme ho pohostili. Deti najprv nastavovali ruky s maškrtami opatrne, so strachom, aby ich neuhryzol. Keď zistili, že koník je slušne vychovaný, predbehovali sa, až koník nevedel, kde skôr otočiť hlavu.Po pohostení sa im koník odmenil. Povozil ich , aby si deti vychutnali, aké je to sedieť na konskom chrbte. Ale detí bolo veľa a koník iba jeden. Dohodli sme sa, že si túto milú návštevu zopakujeme. A deti sa už veľmi tešia.

Ospravedlnenie. Prepáč koník Tunder. Na niektorých fotkách nemáš hlavu. No fotili sme v rýchlosti, aby sme ťa nezdržiavali a svietilo nám priamo do očí slniečko. Ďakujeme za pochopenie.