FRESH ŠKOLSKÁ ŠPORTOVÁ LIGA V MINIHÁDZANEJ

FRESH ŠKOLSKÁ ŠPORTOVÁ LIGA v minihádzanej bola odohraná v hale na Bernolákovej 16 v Košiciach. Hádzanej sa zúčastnili žiaci 3. a 4. ročníka našej školy.

Modrý tím: Samuel Tocik, Kristián Liščinský, Leo Guzy, Matej Vinnai, Nina Vinnaiová, Lea Kusnyírová, Max Trudňák.

Žltý tím: Eva Murínová, Nika Korol, Jakub Haško, Martin Halás, Martin Macejko, Peter Sýkora.

Tohto turnaja sa zúčastnilo 8 družstiev, ktoré boli v 2 skupinách. V skupine sa modrým jednoznačne darilo, s 3 výhrami boli priami postupujúci do finále. Žltý tím síce v skupine raz zaváhal, no  získal 2 výhry a 1 remízu. Napriek tomu, rozdiel 1 gólu nám zaručil postup na boj o 3. miesto.

Žltý tím bojoval, ako sa dalo. Šťastie a tyčky viac stáli na strane súpera, ale žiaci predviedli perfektný výkon a dokázali, že ani nový šport im nebude cudzí.

Modrým sa darilo aj vo finále, kde chvíľu viedli vyrovnaný súboj, nakoniec sme s prehľadom vyhrali. K dobrému výsledku prispel Kristián Liščinský skvelým výkonom v bráne. Strelecky sa darilo všetkým, najmä Leovi Guzymu. Zahanbiť sa nenechali ani dievčatá či už v bránke, alebo pri úspešnej streleckej aktivite.

Všetky deti musím pochváliť za bojovné výkony, tešíme sa na ďalší turnaj o dva týždne.