Lyžiarsky výcvik

V dňoch od 8. do 12. 1. 2024 sa žiaci 7. ročníka ZŠ Trebišovská 10 zúčastnili lyžiarskeho výcviku v SKI Strednica-Ždiar vo Vysokých Tatrách.

Najskôr prebehlo rozdelenie žiakov do skupín podľa schopností a zručností v lyžovaní. Mnohí z nich stáli na lyžiach úplne prvýkrát vo svojom živote. Vydarené počasie a dokonalé snehové podmienky v Ždiari nám umožnili pod vedením skúsených inštruktorov a pedagógov osvojiť si základy a zdokonaľovanie lyžovania. V priebehu celého týždňa urobili žiaci veľký progres a nechýbala im ani odvaha. Prejavilo sa to tým, že žiaci sa nebáli rýchlosti na lyžiach.

V závere výcviku si žiaci overili svoje zručnosti v slalomových pretekoch.

Výsledková listina:

Kategória-chlapci:

  1. miesto – Samuel Jendrej
  2. miesto – Milo Kropuch
  3. miesto – Michal Maňko.

Kategória-dievčatá:

  1. miesto – Tamara Petríková
  2. miesto – Lívia Staneková
  3. miesto –Lucia Staneková.

Žiaci boli vo všetkých troch kategóriách odmenení a týmto ďakujeme za finančný príspevok z RADY RODIČOV.

Naozaj musíme všetkých pochváliť za ich snahu a odvahu.

Tento rok sme sa vyhli ťažkostiam či zraneniam, z čoho sa veľmi tešíme. Prežili sme naozaj pekné chvíle v dobrom kolektíve a v peknej zamrznutej tatranskej prírode, a preto nás spomienky na lyžiarsky výcvik budú hriať ešte poriadne dlho.

S pozdravom telocvikári.