Rozčítajme Košice

Dňa 24. 5. 2024 sme sa vďaka Knižnici pre mládež mesta Košice zapojili do jedinečnej akcie, ktorá má názov Rozčítajme Košice. Bol to jedinečný zážitok pre celú školu, lebo sme mali opäť možnosť  spoznávať novú autorku. Poetka, Lenka Šafranová zavítala práve na našu Trebišku. Žiačky z 8. B Miriamka Drozdová a Ninka Trudňáková pripravili  rozhlasovú reláciu počas 1. hodiny. Žiaci sa dozvedeli mnoho zaujímavých vecí o živote autorky.  2. až 3. hodina bola venovaná besede s autorkou. V rámci celého dňa sa žiaci od najmenších až po najväčších venovali knihám. Učitelia im pripravili kreatívne aktivity, čítanie kníh alebo čítanie deviatakov pre mladších žiakov.

Jedným z hlavných cieľov čitateľského festivalu je podporovať lásku k čítaniu a literatúre medzi všetkými vekovými kategóriami. Naša Trebiška ponúkla bohatý program, vďaka ktorému sa naši čitatelia mohli hlbšie  ponoriť do sveta literatúry a získať nové poznatky a inšpirácie. Pozrite si našu galériu.

Tešíme sa na ďalšie Rozčítané Košice!

Beseda

Trieda 1. B

Trieda 1. C 

Trieda 2. C

Trieda 2. B 

Trieda 3. B 

Trieda 5. A

Trieda 5. B

Trieda 5. C

Trieda 6. B 

Trieda 7. A

Trieda 7. B 

Trieda  8. A

Trieda 8. B

Trieda 8. C 

 

Trieda 9. B 

Trieda 9. C