Škola v prírode

Dňa 27. 5 – 31. 5. 2024 sa 69 žiakov štvrtých ročníkov zúčastnilo školy v prírode v Liptovskom Jáne. Bol to pestrý týždeň plný zábavy a spoznávania prírodných krás Slovenska. Najprv sme si to celé obzreli zo Svätojánskej rozhľadne a keďže sme nestretli medveďa, tak sme navštívili Stanišovskú jaskyňu.  Náš záujem o finančnú gramotnosť sme si rozšírili o zážitok v Mincovničkove, v Podzemí pod vežami, kde nám ukázali, ako sa vyrábali mince. Videli sme tam aj kováčsku dielňu s pár sto rokov starým náradím. Zostúpili sme až do útrob Zeme so zlatonosnou rudou.  Dokonca sa nám podarilo prejsť celé Slovensko za jeden deň, a to v Parku miniatúr slovenských kultúrnych pamiatok v Liptovskom Jáne. Cestou domov sme sa zastavili skontrolovať minerálny prameň Sivá Brada. Poobedia sme súťažili v lesnej hre, športovali na neďalekom ihrisku a nemohla chýbať ani večerná zábava v maskách.

Vrátili sme sa spokojní a plní krásnych zážitkov, na ktoré tak skoro nezabudneme.