Školské atletické hry na 2. stupni

Za ideálneho júnového počasia sa v stredu 14. 6. 2023 sa uskutočnil III. ročník Školských atletických hier pre žiakov 2. stupňa. Žiaci, rozdelení v kategóriách mladšie/í žiačky/žiaci: 5. – 6. ročník a staršie/í žiačky/žiaci: 7. – 9. ročník, súťažili v disciplínach: beh na 60 m, beh na 200 m, beh na 800 m, skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou. Športový atletický deň sme ukončili finálovými štafetami.

Súťaže sa zúčastnilo vyše 140 detí 2. stupňa. Každý žiak/žiačka, ktorý sa umiestnil na prvých troch miestach, získal medailu a diplom. Medzi žiakmi vládla súťaživosť, bojovnosť a radosť zo športu. Veľmi nás potešil záujem žiakov o „kráľovnú športu“, za ktorú sa atletika považuje. Dúfame, že sa v budúcom školskom roku zasa stretneme na atletickej dráhe ZŠ Trebišovská a žiaci si budú môcť zašportovať, a tak si zmerať sily v jednotlivých disciplínach.