Slávnostné otvorenie Humbuku

Dňa 29. 11. 2023 sme sa zúčastnili slávnostného otvorenia Knižnice na Humenskej 9 v Košiciach. Do voňavých a moderných priestorov sme nazreli s triedou VII. B a s triedou  VIII. B i s pánom riaditeľom. Zistili sme, že knižnica prešla kompletnou rekonštrukciou a stala sa bezbariérovou knižnicou. Naši žiaci boli pri strihaní červenej stužky a následne sme si vypočuli slávnostný príhovor riaditeľky knižnice Kamily Prextovej, príhovor pána primátora Košíc Jaroslava Polačeka a príhovor nášho riaditeľa Mgr. Petra Fábryho.

Naši žiaci sa postarali o slávnostný program. Štefan Hancin Hentz zo VI. B si pripravil originálny prednes básne. Za sprievodu gitary zaspievala anglickú pieseň Elizabeth Medňanská z VIII. B a na husliach nám zahral Matej Gavaľa zo VII. C. Po kultúrnom programe čakalo na žiakov pohostenie. Niektorí žiaci boli veľmi nadšení a najradšej by si vypožičali knihu ihneď.

Pobočka nezískala len nový vzhľad, ale aj nový názov. Knižnica Humenská 9  sa od stredy 29. 11. volá Humbuk.

 Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o knižnici kliknite na KMK.  Boli sme súčasťou aj reportáže telKE

Prajeme knižnici veľa čitateľov a nech sa priestor zaplní radosťou z prečítaných kníh.