Upcyklácia na hodinách VYV v 8. ročníku

Upcyklácia (z angl. upcycling), tiež známa ako kreatívne opätovné použitie. Vďaka upcyklácii meníme odpadové materiály na nové materiály alebo produkty, ktoré majú vyššiu kvalitu, umeleckú a environmentálnu hodnotu. Vieme takto výrobkom predĺžiť ich život a zabrániť plytvaniu potenciálne užitočnými materiálmi využitím existujúcich. So žiakmi 8. ročníka sme sa zamerali na podporu upcyklácie už starých a nepoužívaných kníh a využili sme ich ako výkres na hodinách výtvarnej výchovy. Zároveň sme im chceli dať novú, umeleckú hodnotu a využiť ich nielen na kresbu, ale aj na zaujímavý odkaz, ktorý sme chceli zdieľať s inými. Odkazy žiakov, ich myšlienky a výsledky ich snahy si môžete pozrieť vo videu.

Majte sa krásne a najmä veľká chvála a česť upcyklácii.