VI.A a VI.C v Bardejovských kúpeľoch

Dňa 22. 6. 2023 žiaci 6. A a 6. C triedy absolvovali školský výlet, tentokrát do mesta Bardejov. Ich prvé kroky viedli do najstaršieho skanzenu na Slovensku, nachádzajúceho sa priamo v Bardejovských Kúpeľoch. Expozícia ľudovej architektúry im odhalila, ako sa kedysi chovali včely, ako sa sušilo ovocie, ako sa dalo napiť zo studne…

Počas prechádzky kúpeľmi stihli ochutnať všetky druhy liečivej minerálnej vody, ktorá tu vyviera. Skúsili rôzne kúpeľné oblátky, dokonca mali možnosť vidieť ich výrobu.

Nakoniec si nemohli nechať ujsť ani prehliadku historickým centrom mesta, spievajúcu fontánu, sochu sv. Floriána či výstup na vežu Baziliky minor sv. Egídia. Žiaci si tento deň veľmi užili a domov sa vracali obohatení o množstvo zážitkov, suvenírov a niektorí aj s fľašou liečivej vody.