Detská mapa sveta 2023

Ponuka pre tvorivých žiakov našej školy. Ponúkame možnosť zapojiť sa do umelecko-kartografickej súťaže Detská mapa sveta 2023. Témou nadchádzajúceho ročníka je Mapa môjho budúceho sveta. Maximálna veľkosť obrázku nesmie presiahnuť formát A3 (420 x 297 mm) na plochom povrchu (práce presahujúce uvedený rozmer nemôžu postúpiť do medzinárodného kola). Obrázky môžu byť zhotovené tradičnými metódami (pastelky, temperové a vodové farby, koláž) alebo počítačovou grafikou.

Hodnotiacimi kritériami sú:
– zrozumiteľné posolstvo,
– kartografický obsah s korektným znázornením kontinentov (primerane veku autora kresby),
– kvalita prevedenia – napr. vhodné estetické prvky (symboly, farby, názvy…) a celková estetická hodnota.

Kategórie:
– od 6 – 8 rokov
– od 9 – 12 rokov
– od 13 – 15 rokov

A ešte termín: doniesť mapy budúcnosti do školy do 24.3.2023
Komu: Mgr. Alene Majorošovej
Tak hurá do práce!