Poradíme si v kuchyni

Keď zostaneme doma sami, poradíme si, lebo v našej kuchynke sme sa priučili tým najsladším koláčikom, najlepšej pizze, výborným nátierkam a chutným jedlám.

Žiaci 1. a 2. stupňa môžu využívať  priestory kuchynky na varenie v rámci rôznych predmetoch. Varia a pečú nielen počas predmetu  technická výchova, ale aj na  cudzom jazyku, kde si precvičia slovnú zásobu daného jazyka a výborne navaria. Na slovenčine si precvičia dynamický postup a na geografii môžu spoznať rôzne národné kuchyne. Žiaci si vždy sami vytvoria rozpočet, ktorého sa musia držať a donesú si suroviny. Následne varia podľa vlastného pripraveného postupu. Výsledok vždy priláka aj zvedavcov, lebo po celej škole  sa šíri omamná vôňa. Žiaci vždy príjmu radu učiteľa a vytvárajú svoje kulinárske diela pod dohľadom pedagóga.