Svetový deň chleba s Pekárňou Fiľko Remetské Hámre

Dňa 16.10 . sme na našej škole privítali „ Svetový deň chleba“.
Vďaka pekárni Fiľko Remetské Hámre mohli deti vidieť celý priebeh výroby chleba a rôzneho druhu pečiva od samého začiatku až po dovoz do našich obchodov. Ich široký sortiment výrobkov sme vďaka pekárni mohli v škole aj ochutnať. Ponúkajú chlebíky rôzneho druhu, od klasického pšeničného bieleho chleba až po cereálne druhy, ako napr. špaldový či cereálny a rôzne druhy bežného pečiva ako rožky či kaizerky. Deťom však veľmi chutili buchty, šatôčky, slimáky a rôzne koláčiky, ktoré vynikajú bohatou náplňou. Pekáreň Fiľko ponúka už vyše 100 výrobkov a dováža ich denne čerstvé z malebnej dedinky Remetské Hámre do našich Košíc, do predajní napr. na ulici Moldavská, Štúrova či L.Novomeského  Tip Top. Deti sa zhodli na tom, že ani maličký kúsok pečiva nikdy nevyhodíme do odpadkov a všetko zjeme, nakoľko pekárenské výrobky sú dôležitou súčasťou našej stravy. Za svetový deň chleba pasovala 16. október Medzinárodná únia pekární. Chlebíku preto prináleží dôstojné miesto na každom stole v domácnostiach. Je to však nielen sviatok chleba, ale i pekárov, ktorí ho pripravujú.
Ďakujeme.

« z 2 »