Ako byť fit? Najlepšie fitness pomôcky na domáce cvičenie

V predošlých príspevkoch sme sa venovali kardio cvičeniu, core tréningu, sile či výbušnosti. Ak chcete byť fit a vitálni – nepotrebujete k tomu permanentky do fitness centra ani drahé stroje na cvičenie. Aj doma sa dá zacvičiť za cenovo dostupné pomôcky na cvičenie, ktoré vám pomôžu zosilnieť, spevniť core a postupne zvyšovať svoju kondíciu.

Poďme si teda predstaviť najlepšie domáce pomôcky, ktoré vám premenia izbu na malé domáce fitnessko, no zaručene vás výkonnostne posunú.

  1. Drevená palica : možno to znie prekvapujúco, no dlhšia drevená palica dokáže divy. Odcvičíte s ňou veľký počet cvikov zameraných na koordináciu, silu a obratnosť tela. Dole v linku prikladáme link na základné cvičenia.
  2. Fit lopta: jedna z najbežnejších domácich pomôcok na cvičenie. Fit lopta slúži na správne držanie tela, posilnenie jadra tela, vieme s ňou odcvičiť mnoho balančných cvikov a samozrejme cvikov zameraných na silu a koordinácie.
  3. Fľašky s vodou: je to obyčajné nahradenie jednoručiek – činiek. Stačí fľaše naplniť vodou, pieskom alebo olovenou drťou a tým meníme zaťaž cvičení. Cviky sú zamerané predovšetkým na ruky, paže a horné partie tela.
  4. TRX: v súčasnosti veľmi obľúbená pomôcka. Je to závesný systém, ktorý sa dá využiť doma či vonku. TRX vám pomôže precvičiť celé telo a podľa bázy opory tela si vieme meniť náročnosť cvičení. (dole priložený link na cvičenia)
  5. Gumený expander : ide o odporovú pomôcku na spestrenie posilňovania. Čím viac sa naťahuje, tým má vyšší odpor. Výborné na posilnenie kolien pri silovo stabilizačných cvikoch.
  6. Švihadlo: ideálna pomôcka na zvýšenie výbušnosti a spaľovanie kalórií. Ešte lepšie ako klasické švihadlo je záťažové švihadlo, ktoré tréning viac zintenzívni.
  7. Kettlebell : železná či plastová guľa možno pôsobí na prvý pohľad desivo, no ale cvičenie s ním dokáže byť zaujímavejšie ako s činkami. Umožňuje totiž pohyb do strán a zapojenie svalov, o ktorých sme ani nevedeli ?.

 

 Ak vás niektorá z týchto pomôcok zaujala, určite ich vyskúšajte a zacvičte si s nimi. V momentálnej situácii, keď nie sú prístupné fitness centrá ani workoutové ihriská investujme čas do svojho zdravia  a kondície aj takouto formou. Telo vám poďakuje .a možno sa budete inšpirovať novými cvikmi, ktoré ste doteraz nevyskúšali a nepoznali… ?

 

Link k pomôckam:

https://www.youtube.com/watch?v=MVK9RZJIkuw ( cviky s drevenou palicou)

https://www.youtube.com/watch?v=f5sfEPXavBM ( cviky s kettlebellom pre ženy)

https://www.youtube.com/watch?v=bvWlb8HzU9M (veľa veľa cvikov s TRX)

https://www.youtube.com/watch?v=cUqfg6qbf3A (fit lopta – posilňovanie)

 

Naspäť na Zdravie a pohyb