Domáci silový tréning – kettlebell

Ahojte, dnes si dáme domáci Workout tréning s Kettlebellom na celé telo. Cvičenia budeme precvičovať v 30 sekundových intervaloch s 15 sekundovou pauzou. Na cvičenie budete potrebovať jeden kettlebell alebo nejakú jednoručku. Pred cvičením sa poriadne rozcvičte pretože je to super tréning a po cvičení si nezabúdajte dať aj poriadny strečing. Tak poďme spolu rovno nato.

 

Prvé cvičenie:

Drep so vzpažením

Pohyb: nohy máme rozkročené, stojíme na celých chodidlách, v rukách držíme kettlebell, vykonáme drep s následným vzpažením oboch paží

 

Druhé cvičenie:

Predklon so vzpažením

Pohyb: kettlebell máme pre sebou na zemi, ideme do predklonu, vezmeme zo zeme kettlebell a vzpažíme, druhú pažu máme v upažení, po vzpažení pokladáme kettlebell späť na podlahu, cvičenie vykonávame striedavo raz na jednu a raz na druhú pažu

 

Tretie cvičenie:

Drep s výskokom

Pohyb: nohy máme rozkročené, vo vystretých pažiach držíme kettlebell, vykonávame výskok s následným drepom

 

Štvrté cvičenie:

Zanožovanie so vzpažením

Pohyb: stoj rozkročný, v pokrčených rukách pred sebou držíme kettlebell, zanožujeme jednu nohu súčasne so vzpažením oboch paží, to isté cvičenie vykonávame aj na druhú nohu

 

Piate cvičenie:

Angličák

Pohyb: v stoji rozkročnom držíme vo vystretých pažiach kettlebell, ideme smerom na zem s tým, že kettlebell opierame o podlahu a nohy hádžeme za seba a späť

 

Dôležité, čo by ste mali o tréningu vedieť je, aby ste preťažili svalové vlákna, tým stimulovali svaly, ktoré sa pripravia na ďalší výkon. So správnymi stravovacími návykmi a správnou regeneráciou to povedie k ich posilneniu a zväčšeniu veľkosti a zároveň aj budete pritom chudnúť. Vždy musíte vedieť, akú partiu svalov cvičíme a musí nás to baviť. Tempo si musíme zvoliť tak, aby to pre nás bolo vždy náročné, čiže to znamená pri cvičení sa “neflákať“.

 

Naspäť na domáci silový tréning