Kráľ/kráľovná detských čitateľov 2022

Naša šikovná a sčítaná žiačka 7. ročníka Alžbeta Králová sa zapojila do súťaže o titul kráľa/kráľovnej detských čitateľov 2022, ktorú každý rok realizuje Knižnica pre mládež mesta Košice. Úspešne sa stala finalistkou súťaže a zároveň členkou knižničného parlamentu. Pri tejto príležitosti poskytla Betka čitateľom časopisu KMK niekoľko knižných tipov.

Neviete, čo čítať? Pre milovníkov zvierat Betka odporúča pútavý príbeh Víchor: Spolu sme slobodní od C. Wimmerovej. Ak máte radi tajomstvá, záhady, tak vám v knižnej poličke nesmú chýbať zbierky detektívnych kníh od K. Pankhurstovej. Poriadnu dávku humoru nájdete na stránkach knihy Denník úžasného bojka od J. Kinneyho. Na cestu za dobrodružstvom sa vydáte v knižke Brell od M. D. Buriča.

To sú Betkine tipy, knižné „suprové“ príbehy. Neváhaj a siahni po nich aj ty.