Potulka po miestnej krajine

Miestna krajina

Naši ôsmaci absolvovali POTULKU po Hlavnej ulici. Spoločne s triednymi učiteľkami objavovali historické  zákutia jednotlivých budov, chodníkov, ale aj tajomstvá rôznych historických osobností, ktoré pôsobili v Košiciach. Žiaci si vypočuli výklad pani učiteľky a zaznačili si potrebné informácie do pracovného listu. Súčasne žiaci pracovali s mapou Hlavnej ulice. Do mapy si postupne zaznačili každú zastávku. Najprv to bol ťažší oriešok, ale zvládli to výborne. Ôsmaci začali svoje putovanie na Kasárenskom námestí a pridali ešte ďalších 10 zastávok. Takýmto spôsobom videli Levočský dom, Jakabov palác, Urbanovu vežu, Dóm sv. Alžbety a Kostol svätého Antona Paduánskeho v Košiciach. Počuli o najstaršej lekárni, o Čermeľskom potôčiku na Hlavnej ulici, nevynechali známe košické strašidlo v Urbanovej veži a prešli sa po talianskej dlažbe.

Veríme, že sa stretneme na ďalšom objavovaní miestnej krajiny.