Superfinále 2023 v Šamoríne X-Bionicsphere – majstri Slovenska vo vodnom póle za rok 2023 v školskom športe

Naša Trebiška sa stala súčasťou najväčšej celoslovenskej akcie superfinále 2023 v Šamoríne X-Bionic sphere. Stali sme sa majstrami Slovenska vo vodnom póle za rok 2023 v školskom športe. Srdečne gratulujeme všetkým žiakom, pani učiteľke Katke Veľkej a pánovi učiteľovi Ivančovi .

Vyjadrenie pána učiteľa a trénera Mgr.  Ivanča:

Toto je dokonalý príklad toho, že sa netreba špecializovať u detí ešte v rannom veku na konkrétny šport, ale treba byť všestranný. Moji žiaci robia futbal, atletiku, vybíjanú, hádzanú, plávajú… Nie je to žiadny konkrétny šport, užívajú si detstvo, ako to má byť. Kombinácia hádzanej a plávania nás doviedla k tomu, že môžeme hrať aj vodné pólo a byť v tom najlepší na celom Slovensku. Čiže bolo treba trénovať celý rok, mať samozrejme talent, chuť, byť bojovní, zdravo sebavedomí a porazíme kohokoľvek, aj registrovaných hráčov vodného póla.  No najdôležitejšie je byť zohratý ako tím a poznať sa nielen vo vode, ale aj mimo nej. Toto sú presne oni. Ja im veľmi pekne za to všetko ďakujem, akí sú a čo pre seba a našu školu dokázali. Obrovská vďaka!