Domáci silový tréning – kardio 2

Ahojte, dnes si dáme opäť domáci kardio tréning na stoličke. Cvičenia budeme precvičovať v 45 sekundových intervaloch s 20 sekundovou pauzou. Na cvičenie budete potrebovať jednu stoličku, ľahšie 2x kilové činky, alebo 2x fľaša s vodou. Pred cvičením sa poriadne rozcvičte, pretože je to super tréning a po cvičení si nezabúdajte dať aj poriadny strečing. Tak poďme spolu rovno nato.

 

 

Prvé cvičenie:

Výpady vpred

Pohyb: rukami sa pridržiavame stoličky a robíme výpady vpred, raz na jednu a raz na druhú nohu

 

Druhé cvičenie:

Predkopávanie

Pohyb: zo stoja spojného a vzpažením oboch paží predkopávame ponad stoličku, kop vykonávame raz jednou a raz druhou nohou

 

Tretie cvičenie s činkami:

Pohyb: zo stoja rozkročného ideme do drepu, kde sa skoro dotýkame pažami podlahy, následne ideme do stoja spojného a vzpažíme

 

Štvrté cvičenie s činkami:

Pohyb: úkročmo jednou nohou na stoličke ideme do podrepu, následne späť do stoja a vzpažíme

To isté cvičenie vykonávame aj na druhej nohe

 

Piate cvičenie s činkami:

Pohyb: v sede na stoličke máme dvihnuté nohy smerom hore od podlahy a striedaním paží vzpažujeme

 

Dôležité, čo by ste mali o tréningu vedieť je, aby ste preťažili svalové vlákna, tým stimulovali svaly, ktoré sa pripravia na ďalší výkon. So správnymi stravovacími návykmi a správnou regeneráciou to povedie k ich posilneniu a zväčšeniu veľkosti a zároveň aj budete pritom chudnúť. Vždy musíte vedieť, akú partiu svalov cvičíme a musí nás to baviť. Tempo si musíme zvoliť tak, aby to pre nás bolo vždy náročné, čiže to znamená pri cvičení sa “neflákať“.

 

Naspäť na domáci silový tréning