Domáci silový tréning – kardio

Ahojte, dnes si dáme domáci kardio tréning na stoličke. Cvičenia budeme precvičovať v 45 sekundových intervaloch s 20 sekundovou pauzou. Na cvičenie budete potrebovať jednu stoličku. Pred cvičením sa poriadne rozcvičte pretože je to super tréning a po cvičení si nezabúdajte dať aj poriadny strečing. Tak poďme spolu rovno nato.

 

 

Prvé cvičenie:

Kľuky na stoličke

Pohyb: nohy máme rozkročené, stojíme na špičkách nôh, dlane paží máme opreté o stoličku a vykonávame kľuky

 

Druhé cvičenie:

Dvíhanie nôh na stoličku

Pohyb: ruky máme v tyl alebo za hlavou a nohy dvíhame striedavo na opierku stoličky, raz jednu a raz druhú nohu

 

Tretie cvičenie:

Lakeť – koleno

Pohyb: jednu nohu máme na stoličke, ruku máme vzpaženú a pohyb vykonávame dotykom lakťa s kolenom

To isté cvičenie vykonávame aj na druhú nohu

 

Štvrté cvičenie:

Kľuky vzad na stoličke

Pohyb: stojíme na pätách nôh, dlane rúk máme opreté o stoličku a vykonávame kľuky vzad

 

Piate cvičenie:

Dvíhanie nôh

Pohyb: sedíme na stoličke a dvíhame nohy smerom hore

 

Dôležité, čo by ste mali o tréningu vedieť je, aby ste preťažili svalové vlákna, tým stimulovali svaly, ktoré sa pripravia na ďalší výkon. So správnymi stravovacími návykmi a správnou regeneráciou to povedie k ich posilneniu a zväčšeniu veľkosti a zároveň aj budete pritom chudnúť. Vždy musíte vedieť, akú partiu svalov cvičíme a musí nás to baviť. Tempo si musíme zvoliť tak, aby to pre nás bolo vždy náročné, čiže to znamená pri cvičení sa “neflákať“.

 

 

Naspäť na domáci silový tréning