Okresné kolo v atletike

Dievčenské družstvo našej školy v zložení: V. Horníková, K. Hricišonová, L. Staneková, L. Juhaňáková, E. Toporčáková a E. Dubošová sa v utorok 23. 5. 2023 zúčastnilo okresného kola v atletike družstiev pre okres Košice II. Dievčatá sa v jednotlivých disciplínach ( 60 m, 800 m, hod Vortexom, vrh guľou, skok do diaľky, skok do výšky a štafeta) snažili pozbierať svojimi výkonmi, čo najviac bodov pre našu školu. Najviac sa v individuálnych disciplínach darilo V. Horníkovej zo 6. A, ktorá si vybojovala 2. miesto v behu na 60 m a 3. miesto v skoku do diaľky. Taktiež sa darilo dievčatám v hode Vortexom – Lucka Staneková získala pekné – 2. miesto a Katka Hricišonová – 3. miesto.

Po súčte bodov zo všetkých disciplín mohlo na krajské kolo do Moldavy postúpiť len jedno družstvo z celého okresu. Naše žiačky bojovali, no posledná disciplína (štafeta) im nevyšla podľa predstáv a dobehli až na 4. mieste. Cenné bodíky nás teda odsunuli na konečné nepostupové 4. miesto. Dievčatá však majú veľkú skúsenosť do ďalších atletických pretekov, zložením sme mali na súťaži najmladšie družstvo. Ďakujeme im za reprezentáciu školy a veríme, že ich to neodradí v ďalších tréningoch a príprave na preteky.