Školské kolo olympiády v ANJ

Dňa 8.11.2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách, kategória A – 5.,6. a 7. ročník a kategória B – 8. a 9. ročník. Prvá časť bola písomná, kde sa nás žiaci snažili presvedčiť o svojich výborných znalostiach gramatiky, slovnej zásoby a porozumenia textu. V druhej časti si súťažiaci spolu precvičili dialógy k zadanej téme a každý z nich si vymyslel príbeh k obrázku. Mnohí zo súťažiacich sa naozaj predviedli a vytvorili veľmi zaujímavé dialógy, pričom si zahrali úlohu rodiča alebo aj súrodenca. Počúvanie s porozumením bolo taktiež súčasťou tejto súťaže a každá kategória riešila to svoje zadanie úlohy.
Viacerí zo súťažiacich sa stali úspešnými riešiteľmi, avšak prvé miesta získali tí najlepší. A tu sú už spomínaní víťazi a ich umiestnenie v oboch kategóriách.
Kategória 1A 1. miesto: Lukáš Callo VI.A
2. miesto: Mia Špišáková VI.B
3. miesto: Ela Mária Benderová VI.C
Kategória 1B 1. miesto: Kristína Šoltinská IX.A
2. miesto: Samuel Buchlák IX.A
3. miesto: Eliška Zreláková VIII.B
Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme im veľa ďalších úspechov !