Rozprávkový deň v 3. A

Jeden piatok sa žiaci 3. A učili s rozprávkami a o rozprávkach. A aj radosť bola prítomná. Každý žiak si do školy  doniesol indíciu, podľa ktorej mali ostatní spolužiaci uhádnuť, ktorú rozprávku prezentujú. Napríklad: medovník – Medovníková chalúpka, jahody – Rozprávka o dvanástich mesiačikoch, soľ – Soľ nad zlato, ruža a pierko – Ružová Anička a tak ďalej. Išlo hlavne o Slovenské ľudové rozprávky, ktoré sú naším pokladom. Potom žiaci pracovali na úlohách v skupinách. Skladali názvy rozprávok z rozstrihaných častí, neskôr aj vymýšľali svoje vlastné názvy rozprávok. Priraďovali hlavné postavy  a čarovné predmety k rozprávkam, skladali rozstrihaný text rozprávky a nakoniec podľa mapy navrhli cestu Janíčkovi a Marienke, ako sa majú dostať z Košíc do Bratislavy. Na ceste si mali ešte pozrieť aj tri hrady alebo zámky Slovenska.

Tak veselo žiaci strávili chvíle s rozprávkami.