Ruský film v škole

V poslednom októbrovom týždni sa konal na hodinách ruského jazyka Ruský film v škole. Vzhľadom k tomu, že týždeň bol krátky, tak sme začali pozerať rozprávku Alexeja Tolstého Buratino o pár dní skôr. Pozerali ju žiaci 7 – 9 ročníka. Pred a aj po projekcii sme si priblížili spisovateľa Alexeja Tolstého, ktorého v detstve očarovala rozprávka Pinocio. Keď bol dospelý a mal vlastné deti, tak svojim deťom pred spaním vymýšľal upravené príhody Buratino, ktoré aj neskôr vydal. Úlohou žiakov bolo po vypracovaní pracovných listov nakresliť ľubovoľnú časť z rozprávky. Niektoré práce sú nádherné. Tohto roku bolo veľmi ťažké vybrať 3 práce, ktoré postúpili do celomestskej súťaže. Poslali sme práce Zuzany Benčovej, Richarda Šomodiho a Daniela Hirčka. Aké nádherné práce vytvorili vaši spolužiaci si pozrite v galérii.