VIII. A vo Vysokých Tatrách

V dňoch 22. 6 a 23. 6 sa žiaci 8. A  triedy zúčastnili školského výletu vo Vysokých Tatrách. Prvý deň bola hlavným programom veľmi pekná a nenáročná túra. Zo zastávky Popradské pleso sa smerovalo  príjemnou chôdzou na Popradské pleso, kde si deti dali krátku prestávku a ľahký obed. Miesto pri chate  na Popradskom plese nebolo preplnené turistami, takže atmosféra pri plese bola veľmi príjemná. Isto k tomu prispelo aj počasie, ktoré bolo ako stvorené na túlanie sa tatranskými  cestičkami a žiakov nikde neprekvapil ani dážď, ani búrka.

Z Popradského plesa sa ďalej  pokračovalo na Štrbské pleso po hlavnej magistrále. Cestou si žiaci vychutnali  krásne výhľady  a prijemným tempom za hodinu a 30 minút  dorazili na Štrbské pleso. Odtiaľ sa už len zubačkou presunuli do Tatranskej Štrby, presnejšie do Penziónu Štrba, kde boli ubytovaní.

Na druhý deň,  hneď po raňajkách deti vyrazili zubačkou na Štrbské pleso. Program bol už o trocha oddychovejší a po prechádzke okolo Štrbského plesa mali deti čas na zakúpenie obeda, suvenírov a voľný program do 13:00.

Žiaci síce trocha unavení, ale v dobrej nálade dorazili rýchlikom o 17:00 do Košíc.